Nicolae Cristache
Adatlap
Születés ideje: 1959. december 05.
Tanulmányok
Rendezőszak - Mesterképzés
Színészmesterség - Alapképzés
Szentgyörgyi István Színművészeti Intézet Marosvásárhely
Aktuális szerepei
Iancu Pampon Ion Luca Caragiale: Farsang rendező: Adrian Iclenzan
Lebegyev Pavel Kirillcs A.P. Cehov: Ivanov rendező: Claudiu Goga
Zaharia Trahanache Ion Luca Caragiale: Az elveszett levél. Túl sok fecsegés rendező: Gavril Cadariu
Maarten Maria Goos: Kloáka rendező: Theodor-Cristian Popescu
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Liviu Rebreanu Társulatánál játszott szerepei:
2020/2021-es évad
2018/2019-es évad
Iancu Pampon Ion Luca Caragiale: Farsang rendező: Adrian Iclenzan
Macho Man Frații Presnyakov: Floor covering. Terminál rendező: Sorin Militaru
2017/2018-es évad
Lebegyev Pavel Kirillcs A.P. Cehov: Ivanov rendező: Claudiu Goga
2015/2016-es évad
Zaharia Trahanache Ion Luca Caragiale: Az elveszett levél. Túl sok fecsegés rendező: Gavril Cadariu
2014/2015-es évad
Mihai Ignat: Válságok rendező: Aleksandar Ivanovski
2012/2013-es évad
Kocsmáros Egressy Zoltán: A portugál rendező: Kincses Elemér
Tábornok Romulus Guga: Egy öngyilkos világa rendező: Anca Bradu
Apa Alina Nelega: A Genovese-hatás rendező: Gavril Cadariu
2011/2012-es évad
Maarten Maria Goos: Kloáka rendező: Theodor-Cristian Popescu
2010/2011-es évad
Zorbász Nikos Kazantzakis: Zorbász a görög rendező: Sorin Misirianțu
A Halál Sibylle Berg: Helge élete rendező: Victor Ioan Frunză
Zár Ferenc, hangszerkészítő Egressy Zoltán: Június rendező: Victor Ioan Frunză
2008/2009-es évad
Porfiri Feodor Dostoievski: Bűn és bűnhődés rendező: Marius Oltean
Tito Merelli Ken Ludwig: Botrány az operában rendező: Petre Bokor
2006/2007-es évad
Manole „Manole sau darul de a iubi” rendező: Cristian Ioan
2005/2006-es évad
Ezredes Franz Kafka: A fegyencgyarmaton rendező: Ulf Duckelmann
2004/2005-es évad
Alec John Chapman, Dave Freeman: Szeretők klinikája rendező: Claudiu Goga
Trigorin A.P. Cehov: Sirály rendező: Kincses Elemér
2003/2004-es évad
Tony Achille Roseletti: Külön-külön egy házban rendező: Achille Roseletti
2002/2003-es évad
Ödip Constantin Zărnescu: Iocasta királynő rendező: Cristian Ioan
Ștefan Tipătescu Ion Luca Caragiale: Elveszett levél rendező: Răzvan Ioan Dincă
Rénszarvas Hans Christian Andresen: Hókirálynő rendező: Aurel Ștefănescu
Wasska Pepel Maxim Gorki: Éjjeli menedékhely rendező: Kincses Elemér
2001/2002-es évad
Paul Tampa Petre Barbu: „Duelistul” rendező: Vizauer Attila
2000/2001-es évad
Amorphe d’Ottenburg Jean-Claude Grumberg: Amorphe d’Ottenburg rendező: Cristian Ioan
1999/2000-es évad
Țane Antonio Mattiuzzi-Collalto: Velencei hármas iker rendező: Cristian Ioan
Emil Radu Macrinici: Ping Body rendező: Theodor-Cristian Popescu
Malcolm William Shakespeare: Macbeth rendező: Ștefan Iordănescu
1997/1998-es évad
Henry Bolingbroke William Shakespeare: II. Richárd rendező: Mihai Manolescu
George Pigden Ray Cooney: A miniszter félrelép rendező: Cristian Ioan
Toupleine Louis Velle: „Ofer cameră, student...” rendező: Raluca Iorga-Mândrilă
1996/1997-es évad
Robbie John Harvey: Örökség rendező: Scott Johnston,
Farkas Sânziana Popescu: A csoda rendező: Kincses Elemér
Lucio William Shakespeare: Szeget szeggel rendező: Theodor-Cristian Popescu
Ő William Saroyan: „Hei oameni buni” rendező: Oana Leahu
1995/1996-es évad
Duperret Peter Weiss: Marat/Sade rendező: Tino Geirun
Sanson Carrasco Mihail Bulgakov, Mihail Sorbul: Don Quijote és Sancha Panza rendező: Marius Oltean
1994/1995-es évad
Luca Lucian Blaga: Ivanca rendező: Traian Penciuc
Előadó Lucian Blaga: „Corona de minuni a lumii” rendező: Dan Glasu
Dr. Pruncu Tudor Mușatescu: „Țara fericirii” rendező: Cornel Popescu
1993/1994-es évad
Victor Ioan Frunză, V. Nicolae: Satyricon (Gaius Petronius nyomán) rendező: Victor Ioan Frunză
Andres Georg Büchner: Woyzeck rendező: Axel Bagatsch
1992/1993-es évad
Anthony Steadman Martin Crimp: Előadás próbákkal rendező: Theodor-Cristian Popescu
Negyedik színész William Shakespeare: A makrancos hölgy rendező: Mircea Cornișteanu
Noe Lucian Blaga: Noé bárkája rendező: Dan Alecsandrescu
Király Sacha Lychy: Egy kis ólomkatona csodálatos kalandjai rendező: Cristian Mihăilescu
Izabella, Őr, Kardforgató, Apa, Sógor Jean Variot: Hordózenekar (Népi komédia alapján) rendező: Victor Ioan Frunză
Faust Jean Variot: Hordózenekar (Népi komédia alapján) rendező: Victor Ioan Frunză
1991/1992-es évad
Előadó Lucian Blaga: „Lacrima tăcerii” rendező: Victor Ioan Frunză
Kéregető Alin Fumurescu: „Buda sau urma scapă turma” rendező: Riel Karmy-Jones
Axel August Strindberg: A pelikán rendező: Dan Alecsandrescu
Cecil Grey Peter Karvas: Királyságot egy gyilkosért rendező: Gheorghe Jora
1990/1991-es évad
Jan Albert Camus: Félreértés rendező: Eugen Mercus
Őr Constantin Zărnescu: Iocasta királynő rendező: Dan Alexandrescu
Tamise Marcel Pagnol: Topaze rendező: Eugen Mercus
Philippe Claude Magnier: Oscar rendező: Dan Alexandrescu
A sovány Slawomir Mrozek: „Pe muchie de cuțit” (Testarium) rendező: Camelia Robe
Ionel Victor Ion Popa: Take, Ianke és Cadâr rendező: Adriana Piteșteanu
1989/1990-es évad
Rendőr Tudor Mușatescu: ...ESCU rendező: Nicoleta Toia
1986/1987-es évad
Sebastian William Shakespeare: A vihar rendező: Kincses Elemér
Más színházaknál játszott szerepei
3G Színház
Dominic Székely Csaba: Semmit se bánok rendező: Andi Gherghe
Scena Színház
Sofocle: Oedip Király rendező: Liviu Pancu
Lucian Blaga: Zamolxis rendező: Liviu Pancu
Én : Én (Mircea Eliade nyomán) rendező: Liviu Pancu
Ezredes Ray Bradbury: Fahrenheit 451 rendező: Liviu Pancu
Fortinbras William Shakespeare: Hamlet rendező: Liviu Pancu
Herceg William Shakespeare: Rómeó és Júlia rendező: Liviu Pancu
Szatmárnémeti Északi Színház
Gogu Tudor Mazilu: „Proștii sub clar de lună” rendező: Ioan Ieremia
Gugliemo Carlo Goldoni: Nyaralás trilógia rendező: Cristian Ioan
Forradalmár, Herceg, Tanácsos Paul Cornel Chitic: „Europa aport viu sau mort” rendező: Cristian Ioan
Igazgató Tudor Mușatescu: „Vârstele iubirii” rendező: Kovács Ádám
Életmentő Stanislav Stratiev: Római fürdő rendező: Cristian Ioan
Pap D. R. Popescu: „Piticul din grădina de vară” rendező: Cristian Ioan
Jim Woody Allen: „Cum se cuceresc femeile” rendező: Cristian Ioan
Osorio Tirso de Molina: Don Gil, zöldharisnya rendező: Cornel Popescu
Brack bíró Henrik Ibsen: Hedda Gabler rendező: Călin Florian
Chirică George Ciprian: „Omul cu mârțoaga” rendező: Kovács Levente
Chiriac Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éjszaka rendező: Călin Florian
Brown Bertold Brecht, Kurt Weill: Koldusopera (Háromgarasos opera) rendező: Adriana Piteșteanu
Mihai Pallela Fănuș Neagu: „Scoica de lemn” rendező: Adriana Piteșteanu
Az öreg úr Ecaterina Oproiu: „Nu sunt turnul Eiffel” rendező: Kovács Levente
Gavallér Mircea Ștefănescu: „Micul infern” rendező: Constantin Doljan
Orvos John Boynton Priestley: Botrányos kapcsolat Mr. Kettle és Mrs. Moon között rendező: Călin Florian
Agnostos Guillermo Figueiredo: A róka meg a szőlő rendező: Călin Florian