Monica Ristea
Adatlap
Születés ideje: 1959. szeptember 22.
Tanulmányok
Szentgyörgyi István Színművészeti Intézet
Aktuális szerepei
, Vasile Alecsandri: rendező: Rareș Budileanu
Marica Brâncoveanu Alexandru Popa: Constantin rendező: Tudor Lucanu
Bírósági elnök Ferdinand von Schirach: Terror rendező: Bobi Pricop
Babakina Marfa Jegorovna A.P. Cehov: Ivanov rendező: Claudiu Goga
Az anya Sandu Gabriel: Apám, a pap rendező: Leta Popescu
Sztravinszkij orvos Mihail Bulgakov: Bulgakov 17 rendező: Bocsárdi László
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Liviu Rebreanu Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Marica Brâncoveanu Alexandru Popa: Constantin rendező: Tudor Lucanu
2018/2019-es évad
Bírósági elnök Ferdinand von Schirach: Terror rendező: Bobi Pricop
2017/2018-es évad
Babakina Marfa Jegorovna A.P. Cehov: Ivanov rendező: Claudiu Goga
Az anya Sandu Gabriel: Apám, a pap rendező: Leta Popescu
2016/2017-es évad
Sztravinszkij orvos Mihail Bulgakov: Bulgakov 17 rendező: Bocsárdi László
Lin Sasha Marianna Salzmann: Az anyanyelv - Mameloschn rendező: Olga Macrinici
2015/2016-es évad
Vivaldi és az évszakok rendező: Gigi Căciuleanu
2014/2015-es évad
Többszörös szerep Alina Nelega, Kincses Réka: Double Bind rendező: Alina Nelega, Kincses Réka
2012/2013-es évad
A hölgy Soler Esteve: Szerelem ellen rendező: Nica Radu
Isabella, felbérelt siratónő, Sofia anyja Romulus Guga: Egy öngyilkos világa rendező: Anca Bradu
2011/2012-es évad
Fortuna Carmina Burana rendező: Gigi Căciuleanu
Maria Schimmelpfennig Roland: Push-up - 1-3 rendező: HARSÁNYI Zsolt
2010/2011-es évad
Biró Eszter, etnobotanista és másodedző Egressy Zoltán: Június rendező: Victor Ioan Frunză
Szarvas Sibylle Berg: Helge élete rendező: Victor Ioan Frunză
Az anya Jeroen van den Berg: Családi Ünnep rendező: Vlad Massaci
2009
Gigolotti, Durrandarte Carlo Gozzi: Szarvaskirály rendező: Radu Olăreanu
2007
Anna Onosencova Maxim Gorki: Vassa Jeleznova rendező: Radu Olăreanu
2005
Mildred John Chapman, Dave Freeman: Szeretők klinikája rendező: Claudiu Goga
Olga Babukina Emil Mladin: „Ne vedem mai târziu... sau mâine” rendező: Gelu Badea
2004
Fotini Kostas Asimakopoulos: A kihívás rendező: Radu Olăreanu
2001
Smith asszony Eugene Ionesco: A kopasz énekesnő rendező: Cristian Ioan
La Poncia Federico García Lorca: Algák rendező: Radu Afrim
1999
Udvarhölgy William Shakespeare: Macbeth rendező: Ștefan Iordănescu
1998
A pestis Lucian Blaga: Feltámadás rendező: Anca Bradu
1997
Anya Boris Vian: Birodalomépítők rendező: Anca Bradu
Őrgróf, Hercegnő Evghenii Șvarț: A király meztelen rendező: Tudor Chirilă
1994
Zița Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éjszaka rendező: Mircea Cornișteanu
Margareth Georg Büchner: Woyzeck rendező: Tino Geirun
Fortunata Satyricon (Petronius nyomán) rendező: Victor Ioan Frunză
1993
Kocsmárosné William Shakespeare: A makrancos hölgy rendező: Mircea Cornișteanu
1992
Az éneklő kisasszony, Isabelle édesanyja, A hölgy és az öregasszony, Szolgáló, Anya Jean Variot: Hordózenekar (Népi komédi alapján) rendező: Victor Ioan Frunză
Nevelőnő Lychy Sacha: Egy kis ólomkatona csodálatos kalandjai rendező: Cristian Mihăilescu
1991
Margot Higham Peter Karvas: Királyságot egy gyilkosért rendező: Gheorghe Iona
Evlampia Cupavim A.N. Ostrovski: Farkasok és bárányok rendező: Eugen Mercus
Bernadette Claude Magnier: Oscar rendező: Dan Alecsandrescu
1990
Énekesnő Slawomir Mrozek: Testarium rendező: Camelia Robe
1989
Titkárnő Mihai Ispirescu: „Trăsura la scară” rendező: Tompa Gábor
Ana Tudor Mușatescu: ...Escu rendező: Nicoleta Toia
1988
Anca Ion Luca Caragiale: Megtorlás rendező: Dan Alecsandrescu
1987
Letiția Ion Ciurdaru: Csak egyszer születünk rendező: Dan Alecsandrescu
Nicole Moliére: Az úrhatnám polgár rendező: Dan Alecsandrescu
Zazalon Paul Everac: A szökőkút rendező: Dan Alecsandrescu
1986
Barbara Tudor Negoiță: „A șaptea necunoscută” rendező: Dan Alecsandrescu
Előadó Még egy mosoly rendező: Hunyadi András
D. Kati Iaroslav Hasek: Svejk, a derék katona rendező: Mercus Eugen
1985
Eugenie Georges Feydeau: Bolha a fülben rendező: Dan Alecsandrescu
Florica Liviu Rebreanu: Ion rendező: Dan Alecsandrescu
Dunyasa A.P. Cehov: Cseresznyéskert rendező: Harag György
Luise Friedrich Schiller: Ármány és szerelem rendező: Kincses Elemér
1984
Nuța Tudor Popescu: Szegény milliomos rendező: Kincses Elemér
Apolonia Teodor Mazilu: Egy hercegi ünnep rendező: Cristian Ioan
1983
Paul Everac: rendező: Raluca Iorga Mândrilă
Lavinia Radu Iftimovici: „Nu ucideți caii verzi” rendező: Raluca Iorga-Mândrilă
1979
Grațiela I.C. Cătina: Serdülők rendező: Constantin Săsăreanu
Más színházaknál játszott szerepei
Stúdió Színház
2018/2019-es évad
Amelia Guillem Clua: A fecske rendező: Oana Leahu
Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház - Underground tagozat
2008-es évad
Főfelügyelő Alina Nelega: Taxi Vinil rendező: Luisa Bransdoerfer
2008-es évad
Előadó Kelly Stuart: Overdose rendező: Alina Nelega
2002-es évad
Előadó Eve Ensler: A vagina monológok rendező: Alina Nelega
2001-es évad
Előadő : X Dzsungel rendező: Gigi Căciuleanu