Eduard Marinescu
Adatlap
Születés ideje: 1959. június 10.
Tanulmányok
Színészmesterség - Alapképzés
Aktuális szerepei
Costache Negruzzi: rendező: Costin Gavază
Niță Mihail Sebastian: Lapzárta előtt rendező: Nicu Mihoc
Rendőrbiztos Ion Luca Caragiale: Farsang rendező: Adrian Iclenzan
Ariman kritikus Mihail Bulgakov: Bulgakov 17 rendező: Bocsárdi László
Korábbi szerepei
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Liviu Rebreanu Társulatánál játszott szerepei:
2019/2020-es évad
Niță Mihail Sebastian: Lapzárta előtt rendező: Nicu Mihoc
2018/2019-es évad
Rendőrbiztos Ion Luca Caragiale: Farsang rendező: Adrian Iclenzan
2016/2017-es évad
Ariman kritikus Mihail Bulgakov: Bulgakov 17 rendező: Bocsárdi László
2015/2016-es évad
Ivan Romanics Csebutikin Anton Pavlovici Cehov: Három nővér rendező:
Egéus William Shakespeare: Szentivánéji álom rendező: Vlad Massaci
2013/2014-es évad
Dieter Menrath tiszteletes Marius von Mayenburg: Mártírok rendező: Theodor-Cristian Popescu
2010/2011-es évad
Gibbs orvos Wilder Thornton: A mi kis városunk rendező: Morar Elena
2008/2009-es évad
Ion Sorcovă George Mihail Zamfirescu: Nastasia kisasszony rendező: Sorin Misirianțu
Svidrigailov Feodor Dostoievski: Bűn és bűnhődés rendező: Marius Oltean
2007/2008-es évad
Dimitria Dejan Dukovski: Puskaporos hordó rendező: Sorin Misirianțu
2006/2007-es évad
Manole, avagy a szerelem ajándéka rendező: Cristian Ioan
Stanley Gardner Ray Cooney: Ketten a neten rendező: Cristian Ioan
2004/2005-es évad
Jevgenyij Szergejevics Dorn A.P. Cehov: Sirály rendező: Kincses Elemér
2002/2003-es évad
Medvedjev Maxim Gorki: Éjjeli menedékhely rendező: Kincses Elemér
2001/2002-es évad
Şerban Boriga Petre Barbu: A párbajozó rendező: Vizauer Attila
Üzletember Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg rendező: Cornel Popescu
2000/2001-es évad
Keit Jean-Claude Grumberg: Amorphe d’Ottenburg rendező: Cristian Ioan
Századparancsnok Arnold Wesker: A királynő katonái rendező: Cornel Popescu
Pee Wee Binnings Tennessee Williams: Orfeusz az alvilágban rendező: Kincses Elemér
1999/2000-es évad
Rendőrbiztos Antonio Collalto-Mattiuzzi: Velencei hármas iker rendező: Cristian Ioan
Kapus William Shakespeare: Macbeth rendező: Ștefan Iordănescu
1998/1999-es évad
Előadó „Sus cortina!” rendező: Aurel Ștefănescu
Előadó Karácsonyi kávé rendező: Dan Glasu
Előadó „Să ningă inima din noi” rendező: Dan Glasu
Előadó Lucian Blaga: Feltámadás rendező: Anca Bradu
Fragoso Alejandro Casona: Ines de Castro rendező: Mihai Lungeanu
1997/1998-es évad
A szálloda vezetője Ray Cooney: A miniszter félrelép rendező: Cristian Ioan
Jack Edward Albee: Mindent a kertbe! rendező: Constantin Anatol
Pap Louis Velle: Szenteltvíz és kokain rendező: Raluca Iorga-Mândrilă
1996/1997-es évad
John, Robbie barátja; riporter John Harvey: Örökség rendező: Scott Johnston
Hansel Sânziana Popescu: A csoda rendező: Kincses Elemér
Pompey, árus William Shakespeare: Szeget szeggel rendező: Theodor-Cristian Popescu
Ügyelő; Tim Algood Michael Frayn: Még egyszer hátulról/Veszett fejsze rendező: Cristian Ioan
1995/1996-es évad
Rubio Max Aub: Családi élet rendező: Codruța Georgescu
Cornel Tudor Popescu: „Milionar la minut” rendező: Mircea Cornișteanu
Nicolas Mihail Bulgakov: Don Quijote és Sancho Panza rendező: Marius Oltean
1994/1995-es évad
Figuráció Ion Luca Caragiale: Zűrzavaros éjszaka rendező: Mircea Cornișteanu
1993/1994-es évad
Agamemnon, Habinnesc, Apa Gaius Petronius Arbiter: Satyricon rendező: Victor Ioan Frunză
1992/1993-es évad
Második színész William Shakespeare: A makrancos hölgy rendező: Mircea Cornișteanu
Bertrand testvére Marc Camoletti: Top secret rendező: Andrei Mihalache
Polgármester Lucian Blaga: Noé bárkája rendező: Dan Alecsandrescu
Ceremóniamester Lychy Sacha: Egy kis ólomkatona csodálatos kalandjai rendező: Cristian Mihăilescu
Gufi Matei Vișniec: Arthur, az elítélt rendező: Dan Alecsandrescu
1990/1991-es évad
Christian Martin Claude Magnier: Oscar rendező: Dan Alecsandrescu
Karmester; Bohóc Evgheni Svart: A király meztelen rendező: Tudor Chirilă
1989/1990-es évad
Platan Stamatescu Tudor Mușatescu: ...ESCU rendező: Nicoleta Toia
A negyedik alárendelt Mihai Ispirescu: „Trăsura la scară” rendező: Tompa Gábor
1988/1989-es évad
Ilarie George Genoiu: „Conversație în oglindă sau victima fericită” rendező: Dan Alecsandrescu
1987/1988-es évad
Carlo Goldoni: Bugrisok rendező: Kincses Elemér
Decebal Tudor Mușatescu: Titanic vals rendező: Tudor Chirilă
1986/1987-es évad
Dodel Paul Everac: A szökőkút rendező: Dan Alecsandrescu
Tánctanár Moliére: Úrhatnám polgár rendező: Dan Alecsandrescu
Romulus Guga: „Evul mediu întâmplător” rendező: Cristian Hadji-Culea
1985/1986-es évad
Polivec; Negyedik szimuláns; Kapitány Jaroslav Hasek: Svejk, a bátor katona kalandjai rendező: Eugen Mercus
Duda Tudor Popescu: Egy romantikus lélek rendező: Cristian Ioan
Előadó Még egy mosoly rendező: Hunyadi András
Titu Herdelea Liviu Rebreanu: Ion rendező: Dan Alecsandrescu
Camille Georges Feydeau: Bolha a fülben rendező: Dan Alecsandrescu
Egy pincér Ion Luca Caragiale: Farsang rendező: Mircea Cornișteanu
1978/1979-es évad
Vadász William Shakespeare: Ahogy tetszik rendező: Dan Alecsandrescu
Más színházaknál játszott szerepei
Marosvásárhelyi Színház és Filmakadémia
1983/1984-es évad
Nicu Vasile Alecsandri: „Piatra din casă” rendező: Dan Alecsandrescu
Andrej Prozorov A.P. Cehov: Három nővér rendező: Moni Ghelerter
Ham Dezideriu Sârbu: „Arca bunei speranțe” rendező: Dan Alecsandrescu
John Worthing Oscar Wilde: „Bună seara Domnule Wilde!” rendező: Mihai Gingulescu
1982/1983-es évad
Első katona Kincses Elemér: Ég a nap Seneca felett rendező: Kincses Elemér
„Sabin” Leonid Andreev: „Prea frumoasele sabine” rendező: Cornel Popescu
1981/1982-es évad
Ionescu Ion Luca Caragiale: Elveszett levél rendező: Adrian Mazarache